Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

PGE27 października informowałem o prawdopodobnym kształtowaniu się formacji odwróconej głowy z ramionami. We wtorek doszło do wybicia linii szyi. Spółka wzrosła o 4,5% przy wysokich obrotach, które ogólnie utrzymują się w czasie powstawanie tej formacji. Patrząc szerzej, wszelkie trendy spadkowe kończyły się zawsze w rejonie 12-13 zł, a więc patrząc historycznie jesteśmy dość nisko, być może na tyle aby zakończyć spadki. Podobne formacje sprawdzały się już wcześniej, choćby klasyczne podwójne dno z początku ubiegłego roku. Obecnie interesuje mnie odejście od poziomu 15 zł i ewentualna korekta przy tym wsparciu. Jeżeli w tym rejonie pojawi się w niedalekiej przyszłości sygnał kupna, myślę że powinniśmy go poważnie rozważyć. Potencjalny zasięg wzrostów to kluczowy opór przy 17,50 zł.

pge

Synthos – podobną sytuację dostrzegam na Synthosie tzn. tu również znajdujemy się na kilkuletnich minimach i dalsze spadki oznaczałyby sporą przecenę. Od końca wakacji ma tu miejsce konsolidacja w formie prostokąta. Na wykresie W1 mamy formację objęcia hossy, na D1 potrzebujemy potwierdzenia w postaci wybicia oporu okolic 4 zł. Takie wybicie otwierałoby drogę w rejon oporu przy 4,30 zł. Taka przestrzeń to również zasięg formacji prostokąta. Czekamy więc na dalsze wzrosty.
synthos

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here