Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGE – wczoraj pojawiała się kolejna świeca pin bar z długim dolnym cieniem, powstała na nieco wyższych obrotach. Przypomnę, że po pojawieniu się pierwszej z 12 maja dokonaliśmy transakcji kupna i pozycja ta wciąż jest aktywna. Spółki energetyczne słabo zachowywały się w ostatnim czasie i także zachowanie PGE zaczęło mnie martwić. Po wczorajszej sesji odrobina optymizmu i wiara w to, że może udać się zakończyć to zagranie z sukcesem, powracają. Takie świece na poziomie wsparcia okolic 20 zł, nie wspominając już o czytelnym kanale wzrostowym, wskazują na możliwe odbicie w górę.

pge

PZU – od dłuższego czasu trwa solidna przecena, a wczorajsza sesja odbyła się na mocno podwyższonym obrocie. Cena znajduje się już na kluczowym wsparciu, nie mamy jednak na razie żadnego sygnału świadczącego o powrocie kupujących. Zaczynamy więc wzmożoną obserwację i jeżeli taki sygnał pojawi się, rozważymy dokonanie zagrania. Warto zwrócić uwagę, że poprzednie ruchy spadkowe, po za tym, że miały podobny zasięg, także charakteryzowały się narastaniem obrotów, a często mocno podwyższony wolumen towarzyszył ostatnim sesjom spadkowym.

pzu

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here