Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj doszło do rozstrzygnięć na dwóch spółkach. Niestety, stratą zakończyła się transakcja na akcjach Orlenu. Trzykrotnie większy zysk odnotowujemy jednak na spółce TVN, która osiągnęła swój TP na poziomie 18,53 zł. Jest to dotychczas najdłużej trwająca transakcja, na zysk czekaliśmy aż 24 dni. Świetnie wystartowała wczorajsza transakcja kupna PKP Cargo, rosnąć ponad 3% na wysokich obrotach.

PGE – cena mocno wczoraj spadła i dopiero poniżej 20 zł znaleźli się kupujący. Cena zamknięcia jest blisko 20 zł, można uznać, że wsparcie wytrzymuje lub przynajmniej się broni. 3 marca pisałem, że czekam mniej więcej w tym miejscu na cenę. Sposób dojścia do strefy wsparcia nie przekonuje mnie jednak, jest on zbyt gwałtowny, a powstała świeca nie jest klasycznym sygnałem do wzrostów.

pge

PKO BP – kurs mocno i na mocnych obrotach odbił się od ważnego wsparcia. Nie jest to tylko lokalna strefa, ale poziom dołków z kwietnia i maja ubiegłego roku. Sygnałem do kupna jest formacja objęcia hossy. Bezpiecznie można liczyć na wzrost do oporu przy okolicach 35 zł. Myślę, że po dość dużym wyprzedaniu, spółka ma szansę na przynajmniej takie odreagowanie. Jest to w sumie także formacja podwójnego dna. Aby zmieścić zysk minimum w wysokości 2R musimy użyć zlecenia oczekującego i liczyć na lekkie cofnięcie ceny. Polecam szerokie spojrzenie na spółkę z 5 lutego.
Kupno: 32,80 zł   SL: 31,70 zł   TP: 35,00 zł  –  RR 1:2

pko

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTelForceOne SA [TFO] – masz ochotę na 55% ?
Następny artykułGBP/JPY – dwa dni spadków za nami
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here