Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas wczorajszej sesji został zrealizowany zysk na spółce PKN Orlen. Zlecenie TP było ustawione na poziomie 53,98 zł i przyniosło profit w wysokości RR 1:2. Wzrost ceny akcji o 7%, bo tyle było nam potrzebne, zajął niecałe 7 dni. O tej transakcji można przeczytać TUTAJ.

PGE – cena testuje 1,5 roczną linię trendu wzrostowego. Póki co jest to test udany, gdyż kurs lekko odbija się do góry. Obrona linii trendu odbyła się wczoraj na podwyższonych obrotach co tylko dodaje ważności świecy pin bar, która powstała. Jak widać, kluczowy opór znajduje się w rejonie 20 zł. W powiększeniu widać parametry zlecenia, kupimy akcje po cenie wczorajszego zamknięcia, 1 grosz pod minimum ustawimy SL, a TP w takim miejsca aby zainkasować 3 razy większy zysk od ponoszonego ryzyka oraz tak, aby znalazł się on przed poprzednimi dwoma szczytami.
Kupno: 18,96 zł   SL: 18,65 zł   TP: 19,89 zł  –  RR 1:3

pge

PKO BP – kurs znalazł się na poziomie dołka z 2013 roku. Na tym wsparciu wyhamowały ostatnie, silne spadki. Sektor bankowy jest bardzo słaby i sądzę, że zagranie w takim miejscu może być zbyt ryzykowne. Myślę, że kurs lekko wzrośnie, ale wsparcie to jest tylko przystankiem przed dalszymi spadkami. Wrócę do spółki przy kolejnym, niższym wsparciu.

pkobp

Eurocash – formacja RGR przynajmniej chwilowo została zawieszona i co ważne, kurs powrócił ponad kluczowe wsparcie. Cały ruch spadkowy wpisuje się w formację kanału. Wczoraj testowana była jego górna krawędź. Wybicie tej bariery byłoby wstępnym sygnałem poprawy sytuacji i otworzyłoby drogę do dokonania jakiegoś zagrania np. przy powrocie do wsparcia. Z pewnością warto obserwować ten wykres.

eurocash

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here