Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGE – wczoraj doszło do częściowej realizacji zysków z ostatnich wzrostów. Dzięki temu, że kurs wyznaczył lokalny wierzchołek można narysować pomocniczy kanał wzrostowy. Szukając miejsca na kolejną transakcję kupna warto patrzeć na szerokie wsparcie okolic 20 zł lub też niżej na dolną krawędź kanału, choć wydaje mi się, że byłaby to zbyt głęboka korekta nie pasująca do ostatnich wzrostów. Często najlepsze strefy wsparcia wyznaczają bardzo duże świece, wskazujące na dużą siłę popytu lub podaży. W ostatnim czasie mamy 3 takie świece: 26 luty, 13 styczeń oraz 15 grudzień ubiegłego roku. Łączy je obszar 19,83 – 20,01 zł. Moim zdaniem to jest właśnie kluczowe wsparcie, na którym będę obserwował zachowanie ceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge

PKN Orlen – po trzech dniach spadków, wczoraj pojawiła się świeca popytowa powstała na wyższych obrotach niże poprzednie świece spadkowe. Razem z piątkową świecą utworzyła się formacja objęcia hossy na czytelnym poziomie wsparcia. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za wzrostami jest kolejny udany test linii trendu (a w zasadzie dolnej krawędzi kanału wzrostowego). Problemem, a zarazem pewnym atutem jest bliskość rocznych maksimów tzn. najbliższy znaczący szczyt to 57,40 zł czyli wierzchołek z 8 marca ubiegłego roku. Jest to mały atut, gdyż często takie roczne maksima lub minima są atakowane i tym razem także może dojść do próby pokonania tego szczytu. Myślę, że możemy dokonać transakcji kupna poprzez zlecenie oczekujące, tak aby zmieścić przynajmniej zysk w wysokości RR 1:2,5 a SL ustawić na poziomie 54 zł czyli 1 grosz poniżej najniższego punktu korekty nad wspomnianym wsparciem. Poprzednie zagranie na tych akcjach można zobaczyć TUTAJ.
Kupno: 54,97 zł   SL: 54,00 zł   TP: 57,40 zł  –  RR 1:2,5

orlen

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here