Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
PGE – spółka drożała wczoraj o 2% przy mocno podwyższonych obrotach, które okazały się najwyższe od połowy maja. Wczorajsza sesja była udana dla całego sektora energetycznego, nie dziwią więc także wzrosty na słabo zachowującej się od dłuższego czasu PGE. Spółka ma więc co odrabiać, a wczorajsze wybicie ponad dwa poprzednie wierzchołki, sprawia się powinniśmy realnie myśleć o poziomie 12,50 zł już w najbliższym czasie.

Także na wykresie tygodniowy daje się odczuć presję popytu. Kilka ostatnich świec W1 posiadało długie dolne cienie, wskazujące na działalność popytu przy niższych poziomach. Wydaje się, że cena rusza do góry, a wybicie linii tworzącej coś na kształt sporej formacji odwróconej głowy z ramionami, może dać silny sygnał do dynamiczniejszych wzrostów.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Złoto – w kierunku linii trendu
Następny artykułGuten Morgen DAX 20.06.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here