Alfa Forex

PGE – we wrotek spółka odnotowała drugą wzrostową sesję w tym tygodniu, dzięki czemu kurs powrócił w rejony maksimum odbicia trwającego od połowy września. Pojawia się więc znowu szansa na wybicie tamtego szczytu, tym bardziej, że patrząc na notowaniach spółek energetycznych, PGE stało się w ostatnim czasie zdecydowanym liderem. W poniedziałek po zamknięciu sesji spółka poinformowała o zawarciu porozumień w sprawach płacowych. Wydaje się jednak, że ostatnia zwyżka napędzana jest głównie przez wyhamowanie gwałtownego wzrostu notowań CO2.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Szczyt tych notowań wypada dokładnie w dniu ostatniego dołka na PGE. W ostatnich dniach notowania znowu spadały, zbliżając się do poziomu minimów z września. Sprzyja to sektorowi energetycznemu w Polsce, jak widać, szczególnie PGE. Wybicie maksimum z początku października mogłoby otworzyć drogę do okolic 11 zł. Wszystko to oczywiście pod warunkiem dalszych spadków, a przynajmniej wyhamowania wzrostów na notowaniach CO2.

pge
źródło xStation 5

Zobacz także: DM Trigon z rekomendacją “kupuj” oraz ceną docelową 11 zł dla PGE

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here