Naga MarketsPGE – w ostatnim czasie zainicjowane zostało odbicie w krajowym sektorze energetycznym. Dość szybko okazało się jednak, ze lider jest tylko jeden i jest nim PGE. Pozostałe spółki były w stanie jedynie wyhamować wcześniejsze spadki. Skoro więc PGE cieszy się obecnie największym zainteresowaniem, to właśnie ta spółka mogłaby dalej ciągnąć cały sektor. Tym bardziej, że są ku temu powody i to nie tylko bardzo niska wycena rynkowa. Kluczowym problemem, który dotąd powodował spadki sektorze były rosnące w zastraszającym tempie notowania CO2. We wrześniu osiągnęły one szczyt powyżej 25 euro za tonę.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Wtedy też interwencję w Komisji Europejskiej podejmował minister Tchórzewski. Niedawno wyraził on zdecydowane przekonanie, że ceny CO2 nie wzrosną trwale ponad 20 euro. Stanowiłoby to wg jego wiedzy spory problem dla wielu europejskich gospodarek. Wyznaczenie szczytu notowań i rozpoczęcie spadków na CO2 jest odwrotnie skorelowane z notowaniami PGE, które w tym czasie rośnie. CO2 przełamuje właśnie wrześniowe minima i odznacza się dużą dynamiką spadku. Wydaje się, że otwiera to drogę do dalszego umocnienia PGE, którego zwyżka zatrzymała się na poziomie wiosennych szczytów. Nie pojawia się na razie mocniejsza reakcja podażowa, co także sugeruje pewne szanse na kontynuację odbicia.

pge
źródło xStation 5

Zobacz także: Poranny przegląd GPW – PGE, GPWtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here