Naga MarketsPGE – podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy kontynuację odbicia w sektorze energetycznym. Świetnie radziło sobie PGE, której kurs naruszył szczyt z końca lipca. Wydaje się, że wśród przyczyn odbicia, po za oczywiście stanem wyprzedania rynku, można wymienić liczne pozytywne wypowiedzi na temat sektora ze strony instytucji państwowych. Wczoraj PGE poinformowała o ważnych kwestiach inwestycyjnych.

Orbex

Spółka rozważa realizację programu kablowania sieci dystrybucyjnych. Szacuje koszt projektu na ok. 3 mld zł w perspektywie do 2023 roku. W sumie Polska Grupa Energetyczna zamierza w latach 2019-23 wydać na modernizacje i remonty mocy wytwórczych ok. 7,1 mld zł. Spółka rozważa także rozpoczęcie inwestycji w moce wytwórcze do 2030 roku o mocy łącznie ok. 3,2 GW w segmencie energetyki konwencjonalnej, kogeneracji i OZE. Firma przygotowuje też m.in. inwestycje budowy dwóch bloków gazowych w Dolnej Odrze. Wcześniej sporo spekulowało się o sporych nakładach inwestycyjnych w energetyce, co nieco odstraszało inwestorów, gdyż mogło oznaczać np. obniżki dywidend. Wydaje się, że przedstawione szacunki kończą okres niepewności, a mocno przecenione akcje mają szansę na trwalsze odbicie.

źródło xStation 5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZDCHF – czas na powrót do trendu spadkowego?
Następny artykułLegenda Boksu z Filipin z własną kryptowalutą
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here