Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGE – pod koniec piątkowej sesji napłynęły duże zlecenia kupna, które wywindowały zarówno cenę jaki i wielkość obrotu. Cena wzrosła powyżej 20,50 zł czyli maksimum trwającej ostatnio konsolidacji. Może to być czytelny sygnał kupna z celem przy poprzednim wierzchołku czyli 21,50 zł, tym bardziej, że to wybicie może kończyć zaciekłą obronę wsparcia przy 20 zł. Z perspektywy czasu należy także docenić tak silne zachowanie spółki w ostatnim tygodniu, szczególnie na tle większości spółek. Przypomnę, że posiadamy aktywną pozycję zajętą 13 maja.

pge

Medicalg. – po wybiciu oporu w postaci poprzedniego szczytu, teraz mamy klasyczny re-test. Powstała w piątek świeca pin bar, może być przystankiem na drodze do dalszych wzrostów w rejon 260 zł. Jedyne problemy to dość nikłe obroty, niewielki rozmiar świecy, a tym samym łatwość wybicia SL a przede wszystkim nerwowa atmosfera na giełdzie, która nie sprzyja inwestowaniu. Na razie wstrzymamy się od zagrania, gdyż posiadamy w portfelu całkiem sporo aktywnych pozycji. Taki scenariusz nakreśliłem w analizie z 25 maja, a także w szerszym spojrzeniu z 20 maja.

medicalg

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza indeksu DAX. W czerwcu na pierwszym planie banki centralne.
Następny artykułPodsumowanie sesji EU – DAX 30, FTSE 100, EURO STOXX 50
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here