Naga MarketsPGE – po za licznymi i znanymi problemami sektora energetycznego, jednym z głównych nadal pozostaje kwestia bardzo wysokich notowań CO2. Kurs rośnie od połowy ubiegłego roku, w 2018 sięgając 150%. Ciekawie wygląda zestawienie notowań z krajowym sektorem energetycznym, choćby z PGE. Można tu dostrzec korelację. PGE odnotowało ostatnio najwyższej zwyżki od początku roku, a ostatni dołek pojawił się 11 września czyli dokładnie tak jak ostatni szczyt na CO2.

Orbex

Jeszcze dzisiaj Ministerstwo Energii wystąpi do Komisji Europejskiej o interwencję na rynku CO2. W wywiadzie minister Tchórzewski przyznał, że już kilka krajów popiera taką interwencję. Jeżeli rzeczywiście uda się powstrzymać rajd wzrostowy na rynku CO2, to otwierałoby to drogę do umocnienia się notowań naszych spółek energetycznych.

pge
źródło xStation 5

Zobacz także: DM Trigon z rekomendacją “kupuj” oraz ceną docelową 11 zł dla PGEtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPlatforma Robinhood uruchamia własny system rozliczeń
Następny artykułStrategia PSV – Poniedziałkowa analiza DAX30
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here