Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGE – wczoraj pojawił się sygnał w postaci pin bara na kluczowym, ponad rocznym poziomie wsparcia, które jak dotąd było bardzo dokładnie respektowane. Gdyby tylko sygnał ten był potwierdzony choć średnimi obrotami, dokonałbym zagrania. Obroty były jednak bardzo niskie, tak samo zresztą jak na całym rynku od kilku dni (500-600 mln). Może to wskazywać na to, że większy kapitał czeka na porozumienie z Grecją, które ma być podpisane w najbliższych dniach. My na razie także zaczekamy.

pge

Forte – kurs znajduje się przy ponad półtorarocznej linii trendu wzrostowego. Z drugiej jednak strony należy liczyć się z przynajmniej chwilowo utrudnionymi wzrostami, gdyż poziom 60 zł to dwukrotnie testowane historyczne maksimum. Przestrzeń zatem do wyrównania rekordu jest dość mała, a ważniejsze wsparcie znajduje się poniżej linii bo w okolicach 53 zł.

forte

Medicalg. – kilka razy w ostatnim czasie informowałem o moim zainteresowaniu tą spółką. Muszę przyznać, że choć nie mamy silnego sygnału kupna, a cena może się jeszcze cofnąć, to całkiem przyzwoicie wyglądają ostanie sesje, wskazując na potencjalne odbicie od kluczowego wsparcia, licząc skromnie – przynajmniej w rejon 240 zł. Na razie tylko obserwuję, ale gdy wzrosty powrócą (mam nadzieję) na cały rynek, to ta spółka może znacząco przyspieszyć.

medicalg

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here