Naga Markets
spekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas wczorajszej sesji w końcu doszło do pewnych rozstrzygnięć. 2 z pośród 4 posiadanych pozycji zostało zamkniętych. Stratę odnotowujemy na akcjach LPP. Trzykrotnie większy zysk na akcjach PGE. Powiększamy zatem stan posiadania o kolejne dwie jednostki.

PGE – kurs sięgnął niemal 20 zł, dzięki czemu mogliśmy odnotować zysk. Analiza otwarcia pozycji znajduje się TUTAJ. Aktualnie cena znalazł się pod kluczowym oporem, który bardzo często i dokładnie był testowany w przeszłości. Z punktu widzenia naszej strategii, kolejne zagrania możliwe będą dopiero, gdy kurs wybije ten opór. Wtedy też otworzy się spora przestrzeń dla ewentualnych wzrostów, gdyż trzy ostatnie szczyty znajdują się na poziomie 22,50 zł czyli ponad 12% wyżej.

pge

Eurocash – kurs dalej rośnie, w zasadzie negując przedwczorajszego pin bara. Nadal jednak cena znajduje się pod bardzo ważnym oporem i nie można stwierdzić jego wybicia. Szkoda, że całe wzrosty odbywają się na malejących obrotach, a próbie wybicia oporu towarzyszy naprawdę bardzo mały wolumen. Wydaje się, że jeżeli opór pęknie to 42 zł są w zasięgu.

eurocash

Tauron – bardzo niebezpieczna sytuacja techniczna, której dalsze losy mogą rozstrzygnąć się jeszcze na dzisiejszej sesji. Cena znajduje się na wsparciu w postaci jednego z poprzednich dołków. Styl dotarcia do tego poziomu pokazuje dominację sprzedających. Jeżeli 4,80 zł upadnie, kurs poleci w dół do dolnej krawędzi szerokiego kanału spadkowego, gdzie napotka także kolejne wsparcie. Scenariusz ten wydaje się bardzo prawdopodobny, choć póki aktualne wsparcie w grze, niczego nie można przesądzać.

tauron

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here