Naga Markets


PGE – notowania spółki wyhamowały w ostatnim czasie dość znaczący ruch wzrostowy. Wydaje się, że głównym powodem jego zaistnienia było wyhamowanie wzrostów notowań Co2. Wczoraj spółka dość silnie taniała, wszystko za sprawą doniesień o tym, że firma chciałby przejąć 100% udziałów w spółce PGE EJ1 odpowiedzialnej za budowę pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Dotychczas PGE posiada 70% udziałów, wydaje się więc, że chęć przejęcia całości nie powinna mieć długoterminowego wpływu na notowania, choć jak pamiętamy, wszelkie doniesienia o zaangażowaniu w atomowy projekt niekorzystnie odbijały się na notowaniach kilku innych spółek.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Tu jednak sprawa wygląda inaczej, gdyż PGE i tak już jest głównym rozgrywającym w tym projekcie, a pozbycie się wspólników może tylko przyspieszyć realizację projektu. Wydaje się, że ważniejszą kwestią jest rozgrywająca się sprawa podwyżek cen energii. Spółki zawnioskowały średnio o 30% podwyżkę dla gospodarstw domowych. Trudno w to uwierzyć w kontekście zbliżających się wyborów. Podwyżka mniejszej skali zostanie zapewne rozłożona między państwo i firmy. Najgorszym scenariuszem dla sektora byłoby, gdyby podwyżka energii w ogóle nie miała miejsca, gdyż to przełożyłoby się na słabsze wyniki. Na wykresie poziom 11 zł działa jako wsparcie, jego mocne przełamanie może oznaczać przynajmniej chwilowe zakończenie wzrostów.

pge
źródło xStation 5

Zobacz także: Groclin [GCN], Kernel [KER] – Gorące spółki dnia 30.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here