Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

PGE – cena od początku roku porusza się w kanale wzrostowym. Kilka razy pisałem o tym, że czekamy aż kurs ponownie spadnie do dolnej krawędzi (m.in. 13 kwietnia). Właśnie to się stało, a wczorajsza świeca pozostawia dość długi dolny cień, co może sugerować kolejne odbicie w górę, zwłaszcza, że znajdujemy się blisko wsparcia okolic 20 zł. Warto zauważyć, że cena „nie chce” zamknąć się poniżej minimum poziomu poprzedniego dołka. Jest to bardzo pozytywny znak wskazujący na aktywną obronę tego poziomu. Martwić może jedynie około 2 letnia linia trendu, która znajduje się odrobinę niżej. Być może okaże się, że to właśnie tam zakończą się spadki. Jeżeli się nie uda, za jakiś czas spróbujemy ponownie dokonać transakcji. Aby zmieścić TP na poziomie poprzedniego szczytu musimy liczyć na minimalne 3 groszowe cofnięcie ceny. Przypomnę, że już raz udało się zarobić na tych akcjach i to w dość podobny sposób – zagranie z 28 stycznia.
Kupno: 20,45 zł   SL: 20,07 zł   TP: 21,59 zł  –  RR 1:3

Te artykuły również Cię zainteresują
pge

pge 2 lata
“…Martwić może jedynie około 2 letnia linia trendu, która znajduje się odrobinę niżej. Być może okaże się, że to właśnie tam zakończą się spadki…”

Apator – wczoraj doszło do wybicia z 1,5 miesięcznej formacji trójkąta. Ważność wybicia podkreślają wysokie obroty. Kierunek północny powinien być tutaj kontynuowany nadal, a nas czeka w niedalekiej przyszłości poszukanie dobrego miejsca do dołączenia do trendu.

apator

Kernel – w ostatnich 3 dniach mieliśmy dość wysokie, podwyższone obroty i w tym czasie spadki wyhamowały. Cena znajduje się już przy linii trendu wzrostowego oraz blisko strefy wsparcia. Nadal jednak nie pojawia się żaden sygnał sugerujący zakończenie korekty. Wciąż pozostaje jedynie bardzo uważna obserwacja, gdyż w każdej chwili może tu dojść do pewnych rozstrzygnięć.

kernel

Millenium – to co nie udało się we wtorek, udało się wczoraj. Dzięki silnym wzrostom, ponownie na wysokim obrocie możemy stwierdzić fakt wybicia kluczowego oporu okolic 7,50 zł. Droga przynajmniej do 8,40 zł stoi otworem, a my poczekamy na niewielkie, korekcyjne cofnięcie. Jeżeli pojawi się ono i będziemy w stanie dokonać zagrania z korzystnym stosunkiem RR, oczywiście dokonamy transakcji.

invest

millenium

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator | euro online | wartość dolara | kryptowaluty ranking | nasdaq giełda | kurs dolara online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

 1. Witam Pani Doroto,
  Zachęcam do poczytania, a następnie stworzenia choćby najprostszego systemu inwestycyjnego. Chodzi o to, że często ludzie dokonują transakcji opartą o jakąś analizę i rozczarowują się, że stracili dorobek życia. Często takie opowieści miały miejsce w chyba już nie emitowanym programu TVN – Rynki dla opornych. Często cytowano tam listy osób, które sporo straciły, często całe oszczędności.
  Powód jest zawsze taki sam – brak podstaw zarządzania kapitałem. Jeżeli zdecyduje się Pani na jakąkolwiek inwestycję, proszę pamiętać, że możliwe jest poniesienie straty, choćby analizy wskazywały na wzrosty. Profesjonaliści inwestują w jedną spółkę tylko pewną, niewielką część całej dostępnej kwoty. Mają tez z góry ustalony poziom wyjścia z inwestycji tzn. np. jak spółka spadnie o 20% sprzedaję wszystko bez żalu.

  Co do analizy technicznej – działa ona całkiem nieźle, ale tylko przy płynnych spółkach, gdzie gra popytu i podaży rzeczywiście ma miejsce. Dlatego też z przyjemnością wykonam analizę K. Stali, ale Esotiqa muszę odrzucić, gdyż AT nic nam o sytuacji na tej spółce nie powie, byłyby to wskazania mało wartościowe. Na tak mało płynnych spółkach decydujące są najczęściej plotki, jakieś newsy czy nowinki z firmy. Jedno większe zlecenie potrafi zachwiać notowaniami, stąd AT słabo się wtedy sprawdza.
  Zrobiła się krótka kolejka zamówień, więc we wtorek rano będzie zamówienie gotowe.
  Dziękuję za zamówienie i czytanie naszego portalu, życzę drogi pełnej przygód na rynkach. Życzyłbym samych zysków, ale straty są konieczne i trzeba je polubić 🙂 życzę więc, aby były niewielkie, a to już od nas samych zależy ( w zasadzie prawie tylko to, ale to jest największy klucz do sukcesu 🙂

 2. Witam,
  Od krótkiego czasu zaczęłam przyglądać się giełdzie i próbuje na niej inwestować. Szukam na portalach różnych informacji, czytam analizy, oglądam wyniki spółek itp. Zauważyłam,że dużą rolę w ogólnym zarysie ma też analiza techniczna. Może nie jest jednoznaczna, ale pomocna. Muszę się jednak jeszcze wiele nauczyć…….
  Opisy ” gorących spółek” jak i ” zapiski giełdowego spekulanta” są ciekawe i mogą być pewną wytyczną. Dlatego też codziennie się z nimi zapoznaje. Niestety jeszcze z nich nie skorzystałam. Myślę, że na pewno z nich kiedyś skorzystam i przetestuje Państwa informacje,podpowiedzi.
  Ponieważ istnieje możliwość zamówienia analizy spółek, to korzystając z tej możliwości proszę o analizę spółki: Konsorcjum Stali i ESOTIQ.

  Pozdrawiam
  Dorota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here