Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W pierwszym wydaniu nowego cyklu pojawiły się ciekawe sygnały kupna na płynnych spółkach. Wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę przynajmniej na dwie spółki:

Te artykuły również Cię zainteresują
PEKAO – Ostatni okres to ruch boczny, a cena już 4 razy odbijała się w górę od wsparcia okolic 175 zł. Podczas wczorajszej sesji powstała świeca pin bar, a jej zamknięcie wypadło nad wsparciem. Warto zwrócić uwagę, że stało się to na bardzo dużych obrotach. Niepokojące jest jedynie to, że podczas ostatnich sesji przeważały raczej spadki, ale myślę, że możemy dokonać zagrania, tym bardziej, że 3 razy większy zysk od ponoszonego ryzyka spokojnie mieści się do najbliższego oporu czyli do poprzedniego wierzchołka.
Kupno: 175,40 zł  SL: 172,84 zł  TP: 183,08 zł  – RR 1:3

pekao

Kernel – spółka miewa ostatnio okresy bardzo silnych wzrostów, a obecnie ma za sobą okres spadków, zakładam że są one tylko korekcyjne. Dwie ostatnie świece tworzą formację objęcia hossy, która pojawia się na wsparciu okolic 26 zł. Poprzednie odbicie od wsparcia pozwoliło w krótkim czasie zainkasować zysk. Formacja objęcia jest dosyć duża i do najbliższego oporu mieści się tylko dwukrotność ponoszonego ryzyka. Mimo wszystko nasz TP mieści się spokojnie przed poprzednim wierzchołkiem, a dodatkowym argumentem za wzrostami jest wybronienie krótkoterminowej linii trendu.
Kupno: 27,96 zł  SL: 26,29 zł  TP: 31,30 zł  – RR 1:2

kernel

“Propozycja czytelnika”:

Bartex35 zaproponował kupno spółki KGHM – mamy tutaj do czynienia z lokalnym wsparciem, na którym powstała nie do końca idealna formacja objęcia hossy. Mamy za sobą duże spadki, spowodowane także problemami miedzi. Do najbliższego oporu nie mieści się nawet dwukrotność ponoszonego ryzyka. Z drugiej strony mocne odbicie na wczorajszej sesji ma szansę być kontynuowane. Jak będzie zobaczymy już niebawem.
Kupno: 111,60 zł  SL: 106,04 zł  TP: 122,72 zł  – RR 1:2

invest

kghm

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj:  STRATEGIA + KONKURS

Niniejsza informacja jako całość, ani żaden z jej elementów nie jest ani nie może być uznany za rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z dnia 29 lipca 2005 roku oraz rozporządzenia ministra finansów w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców z dnia 19 października 2005 roku. Nie jest również doradztwem prawnym ani finansowym. Serwis Comparic.pl nie gwarantuje dokładności, kompletności ani trafności tych informacji. Korzystający z informacji podejmuje decyzję samodzielnie. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę wszystkie dostępne informacje z rożnych źródeł. Korzystający oświadcza, że zapoznał się i zrozumiał zasady działalności, a zwłaszcza wyłączenie odpowiedzialności, zawarte na stronie Comparic.pl

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie lub w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 notowania | spółki giełdowe | akcje pgnig forum | dax notowania | jsw akcje | nasdaq notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here