Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas wczorajszej sesji doszło do sporej przeceny wielu akcji. Powodem były wieści ze Szwajcarii, przez które ucierpiały najbardziej spółki z sektora bankowego. SL na akcjach Pekao stał się faktem. Pierwszy pełny tydzień (+2 dni poprzedniego) kończymy na plusie. Zyskaliśmy na akcjach spółki Kernel (RR 1:2), straciliśmy na Pekao. Utrzymujemy zlecenie oczekujące na akcjach TVN, gdzie wczoraj zabrakło 5 gorszy do aktywacji zlecenia kupna. Obie propozycje czytelników (KGHM i Lenetex) okazały się nietrafione. Tydzień kończymy z 1 jednostką do przodu.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel spekulanta

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN.

PEKAO – spadki wywołane decyzjami Banku Szwajcarii zostały po części odrobione. Długi cień świecy naruszył wsparcie, ale nadal jest ono w grze. Nie mamy tutaj niestety żadnego sygnału do kupna, może to i lepiej. Warto chyba poczekać i zobaczyć co stanie się dalej. Być może lada moment cena spadnie do kolejnego wsparcia okolic 165 zł i dopiero tam będę szukał szansy na odbicie.
pekao

BZ WBK – tutaj ciekawsza sytuacja, gdyż cena już znajduje się na najbardziej kluczowym wsparciu trwającym od sierpnia 2013 roku. Wczoraj nastąpiło nawet lekkie naruszenie tego poziomu. Szerszy trend jest wzrostowy i jeżeli w najbliższych dniach pojawi się sygnał kupna na tym wsparciu i przy podwyższonych obrotach, skłonny będę dokonać kupna akcji.
wbk

PGNIG – od dłuższego czasu czekam na możliwość kupna tej spółki, gdyż mamy tu do czynienia z szerokim trendem wzrostowym i całkiem dobrze respektowaną linią trendu. Dodatkowo mamy solidne wsparcie, które poprzednim razem wygenerowało dynamiczny ruch wzrostowy. Jest to wykres tygodniowy, aby pokazać cały trend. Na dziennym kurs zatrzymał się na wsparciu, choć nie pokazał żadnego sygnału. Spółka warta pilnej i uważnej obserwacji w najbliższych dniach.
pgnig
PKN Orlen – od sierpnia ubiegłego roku mamy do czynienia z bardzo dynamicznym trendem wzrostowym. Spółce towarzyszą pozytywne rekomendacje z ceną docelową powyżej 55 zł. Aktualnie zaczęła się korekta, która doprowadziła już do spadku ceny na poziom najbliższego wsparcia. Póki co wygląda to dość słabo, gdyż korekta w formie jednej, wielkiej spadkowej świecy nie wróży dobrze. Myślę jednak, że także warto obserwować tę spółkę i jeżeli nie na tym wsparciu, to w okolicach 46 – 47 zł może dojść do powrotu kupujących.

orlen

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | kurs polskiego złotego | bankomat blik | spółki gpw | gbp online | dow index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here