Naga MarketsPKN Orlen – spółka przyzwyczaiła od początku września do stabilnego wzrostu ceny, tym bardziej wczorajsze otwarcie mogło być zaskoczeniem. Nerwowy start czwartkowej sesji związany był z publikacją wyników za trzeci kwartał, które okazały się być niższe niż oczekiwania analityków. Zysk netto spółki w tym okresie wyniósł 1266 mln zł co oznacza spadek rok do roku o 39%. Przed rokiem zysk wyniósł aż 2,75 mld zł. Przychody firmy wyniosły 29,229 mld zł i były niższe o 4% wobec przychodów osiągniętych w trzecim kwartale ubiegłego roku.

Sumując wyniki od stycznia, po trzech kwartałach spółka wypracowuje zysk netto w wysokości 3,71 mld zł wobec 4,89 mld zł przed rokiem, a więc mniej o 24%. Przychody ze sprzedaży od stycznia wynoszą 83,70 mld zł wobec 80,28 mld zł przed rokiem, a więc lepiej o 4%. Wyniki są poniżej oczekiwań analityków. Przychody nieznacznie, najgorszej na tle prognoz wypadł właśnie zysk netto. Sesja otworzyła się na poziomie poprzedniego szczytu, skąd zaczęto odrabiać straty. Dotąd spółka wykazywała się relatywną odpornością na tle innych spółek, jeżeli jednak korekta będzie kontynuowana to niewiele niżej mamy kolejne istotne wsparcie.

pkn orlen

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJack Dorsey mówi LibraCoin: NIE!
Następny artykułAkcje LPP w konsolidacji. Spółka wdraża elektroniczne metki
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here