Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Witam po 2 tygodniowej przerwie. W tym okresie nasz rynek nie dał powodów do zadowolenia i odnotowujemy 4 stratne pozycje: Amrest, PKN Orlen, Emperia oraz PKO BP. W grze pozostają nadal Amica oraz Budimex, na którym chyba najbliżej do końcowego sukcesu. Na obszerniejsze statystyki zapraszam już w środę, kiedy zakończy się 9 miesiąc prowadzenia naszego portfela.

Orbis – kurs od roku porusza się w trendzie wzrostowym, który dość luźnie można opisać krawędziami kanału. Aktualnie mamy do czynienia z trwającą już dość długo korektą, która dociera do kluczowego wsparcia w okolicach 55 zł. O tym, że jest to tylko korekta, może świadczyć niewielka siła podaży czyli dość łagodne spadki. Jeżeli mamy rację to niebawem powinien pojawić się jakiś sygnał, który spróbujemy wykorzystać.

orbis

[pullquote]Zacznij inwestować razem z giełdowym spekulantem[/pullquote]

Trakcja – po mocnym, dynamicznych ruchu wzrostowym zapanowała korekta, trwająca od kilku dni. Piątek to piękny pin bar, który nie jest jednak podparty obrotami. Ma on miejsce na lokalnym wsparciu jakie wyznacza poprzedni wierzchołek. Biorąc pod uwagę wspomnianą dynamikę wcześniejszych wzrostów, można liczyć na ich kontynuację. Problem to potencjalny zasięg. Mógłbym liczyć na wzrost do kluczowego oporu w rejonie 9,60 zł ale muszę także uwzględnić poziom poprzedniego wierzchołka przy 9,26 zł oraz widoczną tendencję spadkową czyli coraz niższe szczyty. Na razie więc tylko obserwujemy i zobaczymy czy wzrosty się rozwiną.

trakcja

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here