Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajsza sesja przyniosła stratę na pozycji PKO BP. Trochę szkoda, gdyż wtorkowe spadki nie zmieniają wcale sytuacji technicznej na tej spółce. Pozostajemy z 5 pozycjami: Budimex, Amica, Amrest, Orlen i Emperia. Ta ostatnia spółka odnotowała wczoraj ponad 7% wzrost, dzięki któremu znacząco poprawił się jej obraz techniczny. Miejmy nadzieję, że wzrosty będą kontynuowane przynajmniej do poziomu 74,97 zł, gdzie planuję zrealizować zysk.

Orbis – duża liczba aktywnych pozycji sprawia, że nie ma specjalnie czego obserwować. Jedną ze spółek, na którą jednak spoglądam każdego dnia jest Orbis. Spółka od początku roku porusza się w bardzo dynamicznym trendzie wzrostowym, wewnątrz kanału. Do kluczowych, historycznych oporów pozostaje wciąż sporo miejsca. Trwająca korekta jest bardzo łagodna. Wszystko wygląda zatem bardzo dobrze i pozostaje czekać przy dolnej krawędzi kanału lub w okolicach strefy wsparcia 56,44 – 57,20 zł.

orbis

Forte – mocna reakcja kupujących doprowadziła do przynajmniej czasowego wybronienia wsparcia w rejonie 50 zł. Spółka porusza się od bardzo dawna w trendzie wzrostowym i normalnie szukałbym okazji do wejścia. Problem w tym, że ostatnio jej wykres staje się dla mnie mało czytelny, bardzo szarpany, na którym ciężko cokolwiek ugrać w krótkoterminowy sposób.

forte

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here