Naga MarketsOrange Polska – spółka notuje bardzo udany październik i od początku miesiąca zyskuje już około 13%. Seria wzrostowych sesji spowodowała przełamanie trwającej od połowy czerwca linii trendu spadkowego. Obecnie popyt walczy o wybicie okolic 6 zł. Wydaje się, że naturalnym celem po wyłamaniu linii bessy jest atak na poziom ostatniego wierzchołka w rejonie 6,15 zł. Wczoraj światło dzienne ujrzała rekomendacja wydana 4 października przez DM BOŚ. W raporcie analitycy podwyższyli zalecenie do poziomu trzymaj, z wcześniejszego sprzedaj, aczkolwiek obniżyli cenę docelową z 6,20 na 5,80 zł.

“Pogorszenie przepływów pieniężnych z dział. operacyjnej połączone z wydatkami inwestycyjnymi (zwłaszcza przetarg na częstotliwość 5G) skutkujące utrzymaniem wskaźnika dług netto/EBITDA powyżej 2x doprowadzi do braku dywidendy do 2021 roku. Nie oczekujemy żadnego pozytywnego przełomu w wynikach finansowych spółki ani za III ani za IV kw. i ostatecznie podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną neutralnie” – napisano w rekomendacji. Na razie jednak zwyżka trwa, mimo że jest budowana przy niższych obrotach niż spadki w ostatnich dwóch miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują

orange

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here