Naga MarketsOrange – wczorajsza sesja obfitowała publikację wyników kwartalnych. Jednym z najważniejszych punktów sesji były wyniki za III kwartał Orange. Wyniki pozytywnie zostały przyjęte i kurs otworzył się we wtorek luką wzrostową. Na wykresie widać już przełamaną linię trendu spadkowego oraz kluczowego oporu przy 5,80 zł. Wydaje się, że po dużej przecenie, kurs wraca do wzrostów z najbliższym celem w rejonie 6,50 zł. Co do samego raportu, spółka w III kwartale odnotowała 224 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 92 mln zł zysku rok wcześniej, a więc mamy gigantyczną poprawę.

Zysk operacyjny wyniósł 362 mln zł wobec 175 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,87 mld zł w wobec 2,75 mld zł rok wcześniej. Przychody wzrosły więc o 4,3%. W sumie od stycznia, zysk netto wynosi już około 277 mln zł, podczas gry w analogicznym okresie roku ubiegłego było to około 25 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 8,40 mld zł w porównaniu z 8,17 mld zł rok wcześniej. Udanie wyglądają także dane dotycząc pozyskiwania nowych klientów. Nie dziwi więc reakcja rynku i wydaje się, że kurs powinien odrabiać straty z ostatnich miesięcy.

orange

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRipple bije rekordy popularności
Następny artykułKurs funta (GBPPLN) kosztuje 4,94 zł, gdy Brexit daje szanse brytyjskim aktywom
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here