Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Orange – spółka w ostatnich dniach przejawia pewne, na razie dość słabe symptomy odbicia. Dość blisko znajduje się jednak ważny poziom oporu, oparty m.in. o sporą lukę cenową. Moim zdaniem, dopiero wybicie 8,50 zł sprawi, że będzie można przyjrzeć się spółce pod kątem krótkoterminowej inwestycji.

orange

Wawel – przedwczoraj opisywałem pin bara na lokalnym wsparciu. Wczoraj mieliśmy małe potwierdzenie, które poprawiło wcześniejsze maksimum. Łącząc te dwie świece mamy pięknego i całkiem sporego pin bara, a także spore szanse, że taka świeca powstanie na wykresie tygodniowym. W ten sposób mielibyśmy linię obrony na tygodniowym minimum. Martwić może jedynie brak większych obrotów. Przypomnę analizę z 6 marca, kiedy nie zdecydowałem się na kupno właśnie przez brak obrotów, a następnie kurs ruszył dynamicznie na północ. Wydaje mi się, że możemy zatem spróbować zagrać licząc na małe cofnięcie.
Kupno: 1232,50 zł   SL: 1200,99 zł   TP: 1327,03 zł  –  RR 1:3

wawel

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here