Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Orange – w ostatnim czasie doszło do wybicia kilkumiesięcznej linii trendu spadkowego. Od początku roku cena przestała spadać i porusza się bokiem. Kolejnym krokiem może więc być wybicie lokalnego oporu w rejonie 6,55 – 6,60 zł. Wczoraj pojawiły się wyższe obroty, więc są ku temu pewne przesłanki. Pewnym problemem po ewentualnym wybiciu byłaby bliskość oporu przy 7 zł. Sygnał do zajęcia pozycji musiałby więc być dość mały. Na razie jednak nie doszło jeszcze do wybicia więc jest to tylko spółka do obserwacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
orange

BZ WBK – o wczorajszej sesji pojawia się okazja do otwarcia transakcji. Pamiętam, że po świecy z 1 marca miałem pewne wątpliwości i ostatecznie zrezygnowałem z zagrania, choć dość szybko przyniosłoby ono zysk. Obecnie również mam pewne wątpliwości (choćby krążące przy BFG) ale należy pamiętać, że zagrywamy jedynie w krótkim terminie. Na WIG widać ożywienie po trzech słabych sesjach, wczorajsza była bardzo mocna. Dzisiaj jest więc szansa na kontynuację, a spółki z WIG20 powinny dołożyć swoją cegiełkę. Co do wykresu – pokonana została linie trendu spadkowego, wybity został poziom poprzedniego wierzchołka przy 292 zł. Droga do 323 – 324 zł jest więc otwarta. Wsparcie to poziom poprzedniego wierzchołka, a sygnał do zajęcia pozycji do objęcie hossy lub jak kto woli pin bar D2 (powstały z połączenia dwóch ostatnich świec widoczny w małej ramce).
Kupno: 298 zł   SL: 289,99 zł   TP: 322,03 zł  –  RR 1:3

bzwbk

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | ropa brent notowania | kurs dolara forum | kurs kryptowalut | theppro co to | kurs zlotowki |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here