Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Odwołujemy zlecenie kupna spółki Echo. Nie została osiągnięta cena kupna, a spółka nieco nam odjechała i obecnie znajduje się już blisko poziomu TP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Orange – spółka rośnie ostatnio w bardzo nieśmiały sposób, mimo to jednak wygląda dość ciekawie od strony technicznej. Na wykresie dziennym widać, że po ostatnich spadkach, które osiągnęły wielkość poprzedniej korekty, cena oscyluje przy lokalnym wsparciu. Ostatnio pojawiły się nieco wyższe obroty w rejonie potencjalnego dołka. Jeżeli więc zwyżka trwająca od końca czerwca miałaby być kontynuowana to miejsce na odbicie jest idealne, z drugiej strony upadek wsparcia może oznaczać koniec wzrostów.

orange-1

Patrząc z odleglejszej perspektywy, widać że wybicie z kanału spadkowego można uznać jako sygnał świadczący na razie przynajmniej o słabości podaży. Wszystko byłoby super, gdyby tylko wzrosty miały większą dynamikę.

orange-2

Ciekawie jest również na wykresie miesięcznym. Cena odbiła od historycznego wsparcia. Przestrzeń do wzrostów jest więc spora. Na razie brakuje wyraźnego sygnału na wykresie dziennym ale spółkę będę obserwował w najbliższym czasie.

orange-3

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. w przypadku OPL bardziej skupiłbym się na informacjach płynących od samej spółki i jej zarządu niż na analizie technicznej, ponieważ w jej (OPL) przypadku gdzie jej ogólna kondycja jest z kwartału na kwartał bardziej gorsza to informacje te maja największe znaczenie. Analizy techniczne mają rację bytu gdy sama spółka jest stabilna w ujęciu czasowym.

  2. Orange
    Gigant na glinianych nogach, a może już na jednej.
    Zwalnia pracowników oraz wyprzedaje majątek aby wykazać zyski. Wprowadzenie ultra nowoczesnego światłowodu niestety nie pomaga. Konsultanci (sprzedawcy) nie mają pełnej wiedzy na temat zasięgu tej usługi. Porażka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here