Naga MarketsOponeo – w miniony piątek spółka opublikowała raport sprzedażowy za listopad. Jest to jeden z kluczowych miesięcy dla firmy, z uwagi na sezonowość prowadzonego biznesu. Pojawiło się małe zaskoczenie, gdyż przychody w listopadzie spadły o 3% rok do roku, do poziomu 160,98 mln zł. Powodem jest jednak brak zimy za oknami oraz to, że mocno wypadły dane za październik (wzrost o 27%), co oznacza że kierowcy szybciej niż rok temu dokonali wymiany opon. Jeżeli zsumujemy wyniki od początku roku, mamy optymistyczne dane, gdyż przychody rosną o niemal 11% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przed kilkoma dniami pojawiła się także najnowsza rekomendacja autorstwa East Value Research.

Analitycy obniżyli wycenę do 32,20 zł, jednak nadal zalecają kupno akcji. Jest to wycena sporo powyżej ceny rynkowej. W raporcie wskazano na trudny rynek, który może przyczynić się do spadku zysków od 2020 roku. Na 2019 rok East Value prognozuje 966,9 mln zł, a na 2020 rok 1.096,9 mln zł przychodów i 41,7 mln zł EBITDA. Warto podkreślić sezonowość w wynikach, gdyż co drugi kwartał jest stratny. Nieco niepokoić może ostatni raport, gdzie strata była wyższa niż w poprzednich latach, co może rodzić obawy, że kolejny mocy kwartał, nie przyniesie już jednak rekordowych poziomów. Wydaje się więc, że na poważniejsze ruchy na wykresie zaczekamy niemal do dnia publikacji raportu za ostatni kwartał. Na razie mamy konsolidację z możliwością wybicia w kierunku tegorocznego minimum.

oponeo

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here