Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Tydzień kończymy z jedną, nieudaną transakcją na Mbanku. Trochę szkoda, gdyż wydaje się, że cena zaczyna rosnąć. Szkoda także Forte, gdyż tuż przed realizacją zysków kurs zatrzymał się. Aktywny jest także TVN, a dzisiaj dokonujemy kolejnego zagrania.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank

Neuca – po około 4 tygodniowej korekcie pojawiają się pierwsze oznaki powrotu kupujących. Szczerze mówiąc liczyłem na odrobinę głębszą korektę, ale cena zaczyna reagować tuż przy wsparciu opartym o poprzedni dołek. Poprzednim razem była to klasyczna świeca pin bar. Teraz, jeżeli powiększymy i złączymy świece z ostatnich 3 dni wyjdzie nam bardzo podobna świeca, powstała na całkiem niezłych obrotach, pokazująca że możliwe są dalsze wzrosty. Pokonanie linii korekty może uaktywnić bardziej kupujących i ostatecznie zakończyć korektę. Dokonamy transakcji, jednak TP ustawimy przed ostatnim wierzchołkiem i pod poziomem 300 zł. W tym celu musimy liczyć na lekkie cofnięcie się ceny. Trochę obawiam się liczyć na więcej, gdyż szersze spojrzenie na spółkę pozostawia trochę do życzenia. Polecam głębszą analizę z 13 kwietnia.
Kupno: 276,19 zł   SL: 268,99 zł   TP: 297,79 zł  –  RR 1:3

neuca

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza czwartkowej sesji na DAX. PMI zdołował, notowania EURUSD pogorszyły.
Następny artykułUSD/CAD – spada do poprzedniego minimum
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here