Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu nie doszło do zamknięcia żadnej transakcji. Udało się wejść w spółkę CCC, która jest jedną z trzech naszych aktywnych pozycji obok spółek Amica i Budimex. Na obserwowanych indeksach niewiele się dzieje, stąd też kolejny raz przedstawiam możliwy scenariusz na przyszłość dla jednej ze spółek. Tym razem jest to Neuca…

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos, Lotos, Kernel, Ciech, Budimex, Neuca, Amrest, Amica, PKO BP, Emperia, Lotos, PKN Orlen, PKO BP, CCC

Neuca – to spółka, na której zawarliśmy dotąd dwie transakcje i obie zakończyły się sukcesem. Jest tu o tyle łatwo grać, że mamy stabilny trend wzrostowy. Od ponad roku kurs porusza się wewnątrz kanału wzrostowego, a niektóre rekomendacje celują nawet powyżej 400 zł. Moim zdaniem w najbliższym czasie może dojść jednak do korekty, a te zazwyczaj trwają tu dość długo. Ciekawym wsparciem jest okolice 300 zł. Prawdopodobnie za jakiś czas kurs (w przypadku spadków) będzie testował ten poziom, który już wtedy „współdziałałby” z dolną krawędzią kanału. Jest to jednak scenariusz na przynajmniej kilkutygodniową przyszłość.

neuca

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza czwartkowej sesji na DAX. Roller coaster trwa w najlepsze.
Następny artykułPZU [PZU] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here