Naga MarketsmBank – notowania spółki wyraźnie zyskują od końca września. Spoglądając jednak na wykres widać, że cena oscyluje przy szerokiej strefie oporu w rejonie 380-385 zł opartej o wcześniejsze dołki. Wprawdzie poziomy te zostały porządnie naruszone, cały czas jednak istnieją obawy o powrót do spadków, choć trzeba także przyznać, że cała zwyżka budowana jest przy dość wysokich obrotach. Możliwe więc, że po okresie korekty, popyt potwierdzi swoją siłę wybiciem ostatniego szczytu. Wczoraj opublikowano dla szerokiej publiczności rekomendację datowaną na 13 października.

W raporcie analitycy DM BOŚ podwyższyli rekomendację dla mBanku do “trzymaj” ze “sprzedaj”, ale obniżyli cenę docelową akcji banku do 357,4 zł z 364,9 zł. Wycena jest więc sporo niższa niż obecna cena rynkowa. Wzrost zalecenia do poziomu trzymaj, wytłumaczono tym, że spółka staje się obiektem przejęcia z potencjałem wezwania. “Sądzimy, że wiele przemawia za tym, że transakcja może zostać sfinalizowana w ciągu roku i pozwoli akcjonariuszom mniejszościowym wyjść z inwestycji z satysfakcjonującym zyskiem” – dodano w raporcie. Analitycy spodziewają się dużego zainteresowania zakupem akcji mBanku od Commerzbanku i to nie tylko ze strony krajowego sektora bankowego ale również ze strony zagranicznych podmiotów chcących wejść na nasz rynek.

mbank

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here