Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

mBank – miniony tydzień upłynął pod znakiem korekty. W piątek cena dotarła do okolic 400 zł, gdzie przebiega wsparcie jakim jest poprzedni szczyt. Reakcja w tym rejonie daje szansę na zakończenie korekty i kontynuowanie bardzo dynamicznej zwyżki jaka ma miejsce od początku roku.
Kupno: 407,50 zł  SL: 395,69 z ł TP: 442,93 zł – RR 1:3

Synthos – w piątek doszło do spadków przekraczających 4%. Po bardzo silnych wzrostach, możliwe że przychodzi czas korekty. Dwa wierzchołki na podobnym poziomie zaczynają przypominać formację podwójnego dna. Wyraźny problem z trwałym wyjściem ponad poziom 6 zł, może oznaczać korekcyjne spadki. Jeżeli miałyby one podobny zasięg do dwóch poprzednich korekt, to potencjalnego powrotu do trendu można byłoby oczekiwać przy 5 zł.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – długi weekend w USA zapewni spokojną sesję
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na AUDJPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here