Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przypomnę, że posiadamy aktywne pozycje na akcjach spółek: TVN, BZ WBK, PKN Orlen oraz LPP. Ta ostatnia pozycja jest najbliższa realizacji zysku po wczorajszych 4% wzrostach. W dzisiejszym wpisie nie dokonamy żadnej transakcji, przedstawię jednak kilka spółek, które warto obserwować.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mbank – kurs po piekielnie dynamicznych spadkach znalazł się na wsparciu, które wyznacza poprzedni dołek. Impet spadków jest tak wielki, że należy brać pod uwagę przełamanie wsparcia i spadek aż do dolnej krawędzi kanału. Jeżeli jednak na tym wsparciu pojawi się naprawdę znaczący, silny sygnał odwrotu, możliwe będzie wykorzystanie naszej krótkoterminowej strategii. Okolice 477 zł stanowić będą kluczowy opór.

mbank

PZU – obserwuję spółkę od dłuższego czasu, gdyż interesujące jest jej zachowanie. Podczas silnych spadków na całym rynku, także na WIG20, spółka zachowywał się naprawdę przyzwoicie. Pokazuje to jej siłę. Jeżeli cała giełda ruszy do góry, PZU może stać się jednym z liderów wzrostów. Tuż pod aktualną ceną przebiega wieloletnia linia trendu wzrostowego. Także wsparcie okolic 460 zł wygląda bardzo zachęcająco. Właśnie w tych miejscach czekam na pojawienie się sygnału do wzrostów.
pzu
JSW – mamy tutaj zdecydowany, długoterminowy trend spadkowy. Na jego potencjalnym końcu tworzy się formacja oRGR. Linię szyi jest ważny opór okolic 22 zł. Wybicie go może spowodować wzrost do nawet 30 zł, gdzie przebiega kluczowy opór, a taki zasięg prognozuje ta formacja. Aktualna cena znajduje się także przy linii trendu spadkowego. Wybicie dwóch znaczących barier jednocześnie da naprawdę mocny sygnał kupna. Zgodnie z nasza strategią, nie gramy jednak na wybicia. Będę czekał na najbliższym wsparciu i zagramy po pierwszej korekcie.
jsw

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Ja bym kupował mBank. Jutro (chyba że minimum zostanie przebite).

    Kupno na otwarcie sesji, SL 437 (poniżej podwójnego dna )
    TP 499.

    Zysk/Ryzyko nawet 10:1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here