Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Mbank – od kilku dni broniony jest poziom ok. 430 zł, wzdłuż którego można wyznaczyć linie łączącą ostatnie dołki. Wczorajsza świeca wzrostowa mogłaby zachęcać do zagrania na wzrosty, gdyż może być ona początkiem krótkoterminowego odbicia w górę. Problem w nikłych i malejących obrotach, które nie potwierdzają tego sygnału. Przestrzeń do wzrostów ogranicza linia bessy, a więc może okazać się, że 475 zł to maksimum jakie uda się osiągnąć. Z drugiej strony, upadek czerwonej linii to spore prawdopodobieństwo głębszych spadków, sięgających nawet 380 zł.

mbank

Lotos – od kilku tygodni trwa ruch spadkowy, którego niewielka dynamika oraz niskie i malejące obroty wskazują, że może być tylko korektą wcześniejszego impulsu wzrostowego. Miejsce, gdzie przynajmniej na razie spadki wyhamowały czyli 28 zł to idealna strefa do powrotu kupujących. Jeżeli zapoczątkowany w listopadzie ubiegłego roku trend wzrostowy ma się utrzymać, to niebawem powinno dojść do wzrostów i powrotu wyższych obrotów. Jeżeli pojawiłby się mocny sygnał podparty obrotami to byłbym skłonny dokonać transakcji kupna z celem w okolicach 32 zł.

lotos

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza wtorkowej sesji na DAX. Wzrostowe formacje 2B i przenikania.
Następny artykułWszystkie oczy na FOMC – poranny komentarz makro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here