Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Mbank20 stycznia opisywałem kanał spadkowy, w którym porusza się kurs. Na poniższym wykresie widać jego fragmenty. Bardziej jednak znaczące jest wsparcie w postaci poprzedniego dołka. Wczoraj mieliśmy kolejny argument za tym, że wsparcie zostanie jednak wybronione, a kurs podskoczy do góry. Jest to kolejne świeca z długim, dolnym cieniem. Te długie cienie świadczą o tym, że po tych niskich cenach ktoś zaczyna kupować akcje. Po za tym na wsparciu powstaje coś na kształt podwójnego dna. Wiele elementów przemawia za wzrostami, ja jednak wstrzymam się od kupna, gdyż bardziej pozamawiają do mnie trend spadkowy i ostatnie spadkowe momentum, a także słabość sektora bankowego w ostatnim czasie.

mbank

Eurocash – w ostatnich wpisach wspominałem o konsolidacji nad kluczowym wsparciem. Wczorajsza świeca mogłaby być potraktowana jako sygnał kupna, choć powstała na relatywnie niskich obrotach i popyt nie doprowadził do zamknięcia powyżej ceny otwarcia. Sytuacja robi się coraz bardziej ciekawa, choć jeszcze na razie nie dokonam kupna.

eurocash

„Propozycja czytelnika”

Gordon77 nadesłał propozycję kupna spółki GTC. Choć kurs porusza się od wielu lat w trendzie spadkowym, to krótkoterminowo warto zauważyć, że wytworzyło się lokalne wsparcie, które wczoraj było po raz trzeci testowane. Powstała wręcz książkowa świeca pin bar. Parametry tego zlecenie są naniesione na wykres – autor zagrania zakłada zysk 2,5 razy wyższy od ponoszonego ryzyka. Zobaczymy czy ta propozycja okaże się zyskowna.
Kupno: 4,75 zł   SL: 4,56 zł   TP: 5,23 zł  –  RR 1:2,5

gtc

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Gratulacje! Wytrzymać z akcjami do 75zł to naprawdę duży wyczyn. Zwykle nawet kupując po dobrej cenie, ciężko jest utrzymać pozycję tak długo i zaksięgować imponujący zysk. 11Bit cały czas wygląda dość silnie (chociaż to fałszywe wybicie zaburza nieco wygląd spółki). Po takim wzroście dłuższa konsolidacja, bez stosunkowo dużej korekty świadczy o tym, że popyt jest spory, chociaż ciężko spodziewać się tutaj jakiś kolejnych ruchów o setki procent.
    A może się mylę i rynek zaskoczy po raz kolejny? 😉

  2. Witam, Jednak oplacalo sie trzymac akcje , choc juz wielu analitykow od rkesek twierdzilo ze przynajmniej poglebia dno. jak widac analiza techniczna ma to do siebie, ze sie czasem sprawdza czasem nie. Dzieki wielkie za analizy tej spoleczki bo zawislem tutaj duzym kapitalem jak glupi… widze ze czesto analizujecie 11bit to moj strzal zycia. akumuloawalem od ponad roku w okolicy 9/10zl (a nawet pakiet po 8,6 od OFE bralem 🙂 cena wyjscia powyzej 75 czyli ponad 700% zarobku. zostawilem symboliczny tysiac akcji , jesli spadna chetnie odkupie swoj udzial w tej spolce .
    Bede bardzo wdzieczny za zrobienie analiza dla spolki Ursus i Duon, glownie interesuje mnie fundamentalna ale technicznie tez jestem ciekaw jak to widzisz.
    Pozdrawiam,
    Robert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here