Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

W kończącym się tygodniu odnotowaliśmy stratę na spółce Emperia i zysk na spółce Amica. Bilans tygodnia jest więc dodatni i wynosi + 2 jednostki kapitału, których w sumie mamy już 27. Jedynym aktywnym zleceniem w portfelu jest PKO BP, które niestety „wisi na włosku”. Poniżej pełna historia portfela.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos, Lotos, Kernel, Ciech, Budimex, Neuca, Amrest, Amica, PKO BP, Emperia, Lotos, PKN Orlen, PKO BP, CCC, PGNiG, GTC, Cyfrowy Polsat, PKN Orlen, Medicalg., Emperia, PKO BP, KGHM

Mbank – kurs porusza się w kanale wzrostowy, który w szerszym horyzoncie wygląda jak typowo korekcyjna formacja flagi. Wczoraj pojawił się mały pin bar przy dolnej krawędzi. Poprzednie dwa odbicia od tej linii doprowadziły do bardzo płynnych ruchów wzrostowych. Nie jestem jednak przekonany do tej transakcji, nie mamy praktycznie żadnego wsparcia, a po za tym mamy już pozycję na PKO BP, więc jeżeli stracimy tam, to tu pewnie także odnotowalibyśmy stratę.

mbank

CCC – od kilku dni pojawiają się świece zawahania i jeżeli pojawiłby się sygnał wzrostowy, być może rozważyłbym zagranie w stronę górnej krawędzi kanału spadkowego czyli także na poziom poprzedniego szczytu. Patrząc bowiem tylko na ostatnie wydarzenia, mamy silny impuls wzrostowy od 8 października i obecnie trwającą korektę. Jeżeli więc wsparcie wytrzyma to będą szanse na dalsze wzrosty, jeżeli upadnie to prawdopodobnie kolejnej szansy trzeba będzie szukać przy dolnej krawędzi.

cccPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Myślę cały czas o jakimś filtrze, który zabraniałby kupowania w czasie spadków lub po jakiejś serii strat, no ale już w tym roku nie chcę wprowadzać zmian, zobaczymy jak to wyjdzie po 12 miesiącach i wtedy wyciągniemy jakieś wnioski. Giełda jest właśnie dość specyficzna i czasami kompletnie nie ma żadnych okazji, może rozszerzymy bazę obserwowanych spółek, może właśnie będą to wszystkie w trendzie wzrostowym i tylko na nich będziemy szukać okazji do kupna. Zobaczymy, dzięki za propozycje. Pozdrawiam.

  2. Wydaje mi się, że mógłbyś wprowadzić jakąś zmianę. Jak spojrzeć na tabelkę to w zasadzie od 4 miesięcy same straty (tylko sierpień bilans na 0). Cały zysk, całkiem spory, to w sumie pierwsze 3 miesiące. Może warto pomyśleć nad jakimś dodatkowym kryterium zawierania transakcji. Może wyeliminować pewne branże ze względu na ryzyko polityczne albo kupować tylko spółki w trendzie wzrostowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here