Naga MarketsMabion – spółka fatalnie weszła w nowy rok i od stycznia traci już niemal 50%. Jest to efekt niespełnionych oczekiwań i zapowiedzi, o tym że lek CD20 zostanie zarejestrowany do końca ubiegłego roku. Tak się nie stało, a co gorsze, procedura cały czas się wydłuża. Ostatnio Europejska Agencja Leków wysłała spółce kolejną rundę pytań, a najbliższe rozmowy odbędą się 24-27 lutego. Dodatkowo w komunikatach pojawił się stwierdzenie, że spółka nie wyklucza wycofania wnioski i złożenia nowego.

Obecna zapowiedź jest taka, że firma spodziewa się wprowadzenia leku na rynek w pierwszym kwartale 2022 roku. Patrząc na wykres, widać że wzrosty notowań pod rejestracje leku się załamały. Inwestorzy stracili cierpliwość, a na wykresie kurs zmierza do wsparcia w rejonie 35 zł. Aby doszło jednak do silniejszego odbicia potrzebna jest konkretna informacja, choćby o tym że cała procedura przyspieszyła.

mabion

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here