Naga MarketsLubawa – wczorajsza sesja przyniosła spore zrosty na akcjach spółki w dodatku od kilku dni utrzymują się solidne obroty. Wszystko wskazuje więc na zakończenie korekty z ostatnich miesięcy. Wczoraj spółka przekazała informacje o dokonaniu kolejnych zamówień na kamizelki kuloodporne kamuflowane dla Komendy Głównej Policji. W grudniu wpłynęły 3 zamówienia w ramach umowy ramowej na 3,6 mln zł. W sumie od początku obowiązywania umowy, zamówienia sięgają już 9 tysięcy kamizelek o wartości 10,8 mln zł.

Warto także wspomnieć, że wcześniej spółka opublikowała strategię, która zakłada wzrost sprzedaży do 2022 roku do poziomu 320 mln zł czyli o 30% więcej niż w 2018 roku. Wskaźnik EBITDA ma osiągnąć poziom 50 mln zł, co oznacza jego podwojenie wobec 2018 roku. W latach 2023-2026 grupa ma zwiększyć sprzedaż nawet do 500 mln zł. Spółka optymalizuje także swoją działalność, tak aby była nastawiona na najbardziej kluczowe i zyskowne projekty. W planach nie wyklucza się także akwizycji, która spowoduje skokowy wzrost sprzedaży. W zeszłym roku kurs spółki rósł, po kilku latach spadków. Wydaje się więc, że inwestorzy wierzą w ambitne plany firmy. Wczorajszy impuls wzrostowy może zakończyć korektę z ostatnich miesięcy ubiegłego roku.

lubawa

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here