Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.


W dzisiejszym wpisie nie pokażę zagrania, gdyż żadna z obserwowanych spółek nie dała sygnału zgodnego z naszym systemem. Dlatego też, kolejna spółka, którą zamierzam obserwować dokładniej w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
LPP – na interwale tygodniowym pojawiła się świeca pin bar. Ma ona wprawdzie trochę przydługawy górny cień, ale jednoznacznie pokazuje odbicie od zaznaczonego wsparcia. Jak widać, poziom ten jest naprawdę znaczący, od niego zaczynały się dwie poprzednie fale wzrostowe. Zagranie z poziomu W1 oznaczałoby zbyt duży SL jak na grę krótkoterminową, na realizację trzykrotnie większego zysku musielibyśmy czekać, aż kurs osiągnąłby poziom 9000 zł. Oznacza to, że warto obserwować tę spółkę i poczekać na okazję na wykresie dziennym.

lpp w1

Na D1 niedawno mieliśmy sygnał kupna. Był nim pin bar, który naruszył poziom wsparcia. Działo się to jeszcze przed startem cyklu „Zapiski giełdowego spekulanta”. Ostatnie momentum jest zdecydowanie spadkowe i taki podwójny sygnał, jeżeliby się pojawił zwiększałby szanse powodzenia inwestycji w tę spółkę. Czekamy zatem na poziomie wsparcia i jego okolicach na ponowne zejście i pojawienie się jakiegoś sygnału świecowego pokazującego przewagę kupujących.

lpp d1

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here