TMS


LPP – w najnowszej rekomendacji z 12 grudnia, analitycy DM BDM obniżyli wycenę spółki do poziomu 7193 zł i podtrzymali zalecenie redukcji. Negatywne nastawienie do spółki wynika ze spodziewanego spowolnienia sprzedaży. W ostatnim kwartale roku szacunki EBITDA sięgają jedynie 17% rok do roku co byłoby najwolniejszą dynamiką od 2 lat. W rekomendacji wskazano także na utrzymującą się silna konkurencję (np. wejście do Polski irlandzkiej sieci Primark) oraz niekorzystne kursy walutowe i problemy z utrzymaniem dotychczasowych marż. Ponadto problemem ma okazać się sytuacja na rynku pracy czyli brak pracowników oraz wzrost wynagrodzeń, w tym pensji minimalnej.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Szacunki analityków na czwarty kwartał to przychody sięgające 2,39 mld zł czyli o 11% więcej niż rok temu, a EBITDA ma sięgnąć 525 mln zł, co oznacza wzrost o 17% rok do roku. W ujęciu rocznym wynik spółki są pozytywne, jednak wskazują na słabnącą dynamikę wzrostu. Na 2019 rok prognozy sięgają 9,14 mld zł przychodów oraz 1,16 mld zł EBITDA, a więc zakładany jest mimo wszystko dalszy wzrost. Ciężko stwierdzić na ile trafne okażą się te przychody, a przede wszystkim ja na nie zareaguje rynek. Nie bez znaczenia będzie także ogólna sytuacja na rynkach akcyjnych. W krótkim terminie wydaje się, że kurs może opuścić obecną konsolidację dołem, wtedy cena może spaść w rejon 7000 zł.

lpp
źródło xStation 5

Zobacz także: Sare [SAR], Grodno [GRN] – Gorące spółki dnia 18.12.2018

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Ważne, że jest stały wzrost i rozwój, temp z czasem zawsze musi się obniżać. Teraz wejdą na kilka rynków e-commerce to dynamika sprzedaży może rosnąć. I tak perspektywy ciągłego rozwoju są dobre na co najmniej kilkanaście lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here