Naga MarketsLPP – bieżący rok jest bardzo udany dla notowań spółki, a szczególnie okres od końca lutego, kiedy rozpoczął się silniejszy wzrost ceny. Na wykresie widzimy, że kurs był w stanie przełamać górna krawędź kanału, w którym mieścił się cały spadkowy trend z ubiegłego roku. Jest to pozytywny i bardzo czytelny sygnał, że spółka powinna nadal odrabiać straty z ubiegłego roku. Najbliższym celem popytu powinny być okolice 9500 zł. Wczoraj spółka informowała o wynikach za 2018 rok. W tym okresie odnotowano ponad 505 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Przed rokiem było to nieznacznie ponad 440 mln zł, a więc zauważalna jest wyraźna poprawa. Zysk operacyjny wyniósł 756,56 mln zł wobec 578,43 mln zł zysku rok wcześniej.

Wynik EBITDA sięgnął 1 105,72 mln zł wobec 871,86 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 8 046,76 mln zł w 2018 r. wobec 7 029,43 mln zł rok wcześniej. Łączna powierzchnia handlowa w porównaniu z 2017 roku wzrosła o 9,1% i spółka jest już obecna na 23 rynkach. Warto też dodać, że spółka poczyniła w ubiegłym roku spore nakłady na inwestycje, które w porównaniu z 2017 rokiem były wyższe o ponad 80%. Mimo tego, udało się odnotować poprawę wyników praktycznie w każdym odczycie. Wydaje się więc, że jeżeli tylko ogólna sytuacja na głównych indeksach nie będzie przeszkadzać, to spółka powinna nadal kontynuować odrabianie zeszłorocznych strat.

lpp
źródło xStation 5

Zobacz także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

5 KOMENTARZE

  1. Wyniki za zeszły rok znowu bardzo dobre. Pierwszy kwartał 2019 równie udany. Zapowiada się kolejny dobry rok i chyba można przypuszczać, że w kolejnych latach też zyski spółki będą rosnąć, zwłaszcza, że ambicją prezesa jest stanie się europejskim gigantem, więc na pewno strategia inwestycji i systematycznego wchodzenia na nowe rynki zagraniczne zostanie podtrzymana. Na razie sprzedaż zagraniczna idzie dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here