Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

LPP – kurs na tle innych spółek, zwłaszcza z głównych indeksów, odznacza się relatywnie dużą siłą. Wczoraj kurs podskoczył o ponad 2,5% i znajduje się blisko poprzedniego maksimum. W tym miejscu mamy pewien opór, oparty o lukę cenową z sierpnia ubiegłego roku. Jeżeli poziom ten zostanie trwale pokonany to próba kupna akcji na pierwszym cofnięciu może przynieść ciekawe efekty. Przestrzeń do potencjalnych zysków jest dość spora, gdyż następny znaczący opór znajduje się dopiero przy 8500 zł. Jak widać sprawdzają się sygnały z wyższych interwałów czasowych, które pokazywałem 12 stycznia, a następnie czekając na dogodny moment, dokonałem udanego zagrania na akcjach LPP.

lpp

Sanok – tutaj trend wzrostowy trwa od wielu lat i moim zdaniem poziom 60 zł powinien zostać osiągnięty. Niedawno doszło do wybicia poziomu dwóch poprzednich szczytów. Wybicie to oznacza zanegowanie potencjalnej formacji podwójnego szczytu, ale przede wszystkim sprawia, że poziom oporu staje się dla nas wsparciem. Dobrym sygnałem są spadające obroty w czasie korekty, ale nadal nie mamy klarownego sygnału powrotu do wzrostów.

sanok
„Propozycja czytelnika”

Czytelnik Jack_N zaproponował kupno spółki Kania. Kurs znajduje się po dużych spadkach, a ostatnio zaczyna tworzyć się struktura wzrostowa. Po wybiciu poziomu poprzedniego wierzchołka, teraz trwa ruch korekcyjny, a cena spadła już do tego wsparcia. Wczoraj pojawiła się świeca pin bar, a dodatkowo jest to test nowo tworzącej się linii trendu. Poprzednia sytuacja (oznaczona fioletową strzałką), gdy doszło do naruszenia wsparcia pozwoliłaby zarobić, gdyż kurs wzrósł w okolice 3 zł. Teraz także można na to liczyć. Nasz czytelnik proponuje następujące parametry transakcji:
Kupno: 2,78 zł   SL: 2,69 zł   TP: 3,01 zł  –  RR 1:2,5

kania

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here