Naga MarketsLPP – spółka opublikowała podczas wczorajszej sesji wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. W tym czasie przychody wyniosły niemal 3,5 mld zł i około 412 mln zł zysku operacyjnego. Warto jednak mieć na uwadze wydłużenie kwartału o jeden miesiąc w związku ze zmianą roku obrotowego. Nie licząc więc stycznia, sam typowy IV kwartał dałby wzrost przychodów rok do roku o 16% i wzrost zysku EBITDA o 11%, a więc był to dość udany okres. Narastająco, po 13 miesiącach, przychody ze sprzedaży wyniosły 9,88 mld zł, a zysk brutto 5.12 mld zł. Powierzchnia handlowa wzrosła w poprzednim roku o około 13%.

Po za samymi wynikami, wydaje się, że pozytywnie na kurs powinny oddziaływać zapowiedzi ujęte w komunikacie czyli np. podtrzymanie planów zakładających dwucyfrowy wzrost przychodów, poprawę marży operacyjnej, zwiększenie powierzchni sklepów o 16% i wzrost sprzedaży w internecie o 40%. Po za tym, spółka przyznała, że nie obawia się większych problemów w związku z chińskim wirusem i nie przewiduje także kolejnej emisji obligacji w najbliższym czasie. Wykres trudno ocenić, z jednej strony mamy próbę zakończenia okresu spadkowego w ostatnich latach, z drugiej strony, dotychczasowe wzrosty nie zmieniają na razie układu spadkowego. Ważny poziom mamy przy 8 tys. zł i jego wybronienie lub przełamanie może wskazać na dalszy kierunek.

lpp

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Po samych wynikach, tak naprawdę akcje spółki powinny wystrzelić w gorę. Pozytywne nastroje panujące w firmie powinni udzielić się na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here