Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

LPP – spółka zaliczyła niezwykle udany ubiegły rok, w którym akcje drożały o 57%. Hossa była kontynuowana także w pierwszych dniach bieżącego roku. Szczyt został wyznaczony 9 stycznia i od tego dnia trwa korekta. Na dzień dzisiejszy można wskazać na dwa pozytywne czynniki. Po pierwsze, jak na test historycznego maksimum, spadki nie są zbyt intensywne, co może świadczyć o słabości strony podażowej. Po drugie, na tle ubiegło tygodniowej, gwałtownej przeceny na szerokim rynku, spółka straciła relatywnie niewiele. Oba te czynniki sugerują możliwość powrotu do głównego trendu, skoro cena nie chce spadać, nawet gdy przychodzi ostra przecena. Patrząc tylko na technikę, można dostrzec formację flagi czyli korekcyjny kanał spadkowy. Wydaje się, że cena przez jakiś czas będzie oscylować na obecnych poziomach. Szans na odbicie upatrywałbym przy doskonale respektowanej dotąd linii trendu, która pokrywa się z ważnym wsparciem okolic 9000 zł. Wcześniejsze korekty zazwyczaj miały kilkuetapowy charakter, dlatego teraz także kurs mógłby jeszcze raz powrócić na niższe rejony.

link=”https://pl.tradingview.com/u/Comparic/”]Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW[/button]

 

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

  1. W ubieglym roku bylo bardzo dynamicznie, powtorzyc bedzie ciezko, natomiast wysle ze w tym roku rekord zostanie pobity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here