Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas wczorajszej sesji doszło do realizacji zysku w wysokości 3R na spółce LPP. Nieudanym zagraniem mijającego tygodnia okazała się spekulacja na walorach BZ WBK. Nadal utrzymujemy pozycje na spółkach PKN Orlen oraz TVN. Na tej pierwszej spółce zabrakło kilku groszy aby zrealizować zysk, druga spółka zachowuje się trochę gorzej. Ostatecznie kończymy drugi tydzień zmagań ponownie na plusie i mamy zysk w wysokości 3 jednostek. Średni czas trwania transakcji to jak na razie 3,5 sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
spekulant portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen.

LPP – widoczne jest nasze zlecenie i osiągnięty zysk. Zagranie nastąpiło pod świecę pin bar, która przetestowała potencjalne podwójne dno. Pozycja została zamknięta tuż przed poprzednim wierzchołkiem, z trzykrotnie większym zyskiem niż poniesione ryzyko. Poziom ten stanowi teraz pewien opór. Jeżeli zostanie wybity, będzie stanowił dobre wsparcie dla następnej korekty, którą oczywiście rozważymy.
lpp
Alior – kurs wybił wczoraj niespełna roczną linię trendu i znalazł się najwyżej od kilku miesięcy. Dla mnie najważniejsze jest jednak pokonanie kluczowego oporu, gdyż to otwiera szansę na dokonanie zagrania. Poziom ten staje się teraz wsparciem, przy którym być może zagramy jeżeli dojdzie do korekty. Do poprzedniego wierzchołka jest niezbyt dużo miejsca, dlatego będzie to dość „ciasne” zlecenie.
alior
PZU – kurs ruszył do góry niestety bez nas. Nie żałuję, gdyż nie mieliśmy sygnału do kupna. Mam nadzieję, że 500 zł stanowić będzie pewien opór, przy którym pojawi się niewielka korekta. Jeżeli tak będzie rozważę kupno tej spółki, gdyż wiele wskazuje na dalsze wzrosty.
pzu
Hawe – Od pewnego czasu tworzy się potencjalna formacja podwójnego dna. Dzieje się to na dnie trendu spadkowego i z szerszego punktu widzenia w miejscu, w którym może dojść do większego odbicia w górę. Kluczowy jest poziom oporu okolic 2 zł. Jego wybicie powinno skutkować tworzeniem się nowej struktury wzrostowej. Być może wykorzystam je za jakiś czas jako wsparcie.
hawe

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara notowania | jsw notowania | kurs dolara prognoza | s&p 500 wykres | pgnig gpw | kurs euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here