Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas wczorajszej sesji aktywowało się zlecenie kupna spółki Alior po 86,15 zł. Jest to więc druga aktywna pozycja obok CD Projektu.

Lotoskilka dni temu dokonaliśmy kupna tych akcji, transakcja jednak dość szybko okazała się nieudana. Postanowiłem przyjrzeć się wykresowi jeszcze dokładniej i doprecyzować strefę wsparcia, przy której aktualnie się znajdujemy. Dwie ostatnie świece to formacja objęcia hossy, która powstaje właśnie na tym wsparciu. Jest to sygnał do kupna, który spróbujemy rozegrać. Jeżeli i tym razem się nie powiedzie, damy sobie na jakiś czas spokój z tą spółką.
Kupno: 32,24 zł   SL: 31,32 zł   TP: 35,00 zł  –  RR 1:3

lotos d1

Spoglądając na wykres tygodniowy widać na nim dynamiczne wzrosty i przewagę świec popytowych. Niedawno udało się nawet wybić linię trendu spadkowego oraz kluczową strefę oporu, która teraz powinna już działać jak wsparcie (nad nim dokonujemy zagrania). Z tego horyzontu czasowego, wykres wygląda pozytywnie i wydaje się, że wzrosty powinny sięgnąć przynajmniej okolic 35 zł, gdzie mamy kolejny opór.

lotos w1

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPodsumowanie wtorkowej sesji na DAX. Doji na wykresie dziennym.
Następny artykułDziś FOMC! – poranny komentarz makro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here