Naga Markets


Lotos – w ostatnich dniach pojawiły się wypowiedzi prezesa Orlenu, który zapewnił, że spółka złoży wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcie Lotosu jeszcze przed końcem bieżącego roku. Prezes Orlenu zaznaczył, że cała procedura przebiega zgodnie z harmonogramem, dodał także, że jest o proces, który przeprowadzany był w innych krajach europejskich i nie dziwi się, że niektóre koncerny nie są zainteresowane aby podobnie stało się w Polsce.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Prezes dodał także, że przejęcie ma się opłacać akcjonariuszom, a po fuzji spółka będzie bardziej odporna na wahania cen. Spoglądając na wykres, obie spółki są siłą napędową WIG20. Obecnie jednak trwa ruch korekcyjny. Na Lotosie spadki przebiegają przy malejących obrotach. Wczorajsza sesja wyglądało dość obiecująco. Jeżeli popyt podchwycie temat i w piątek zbliżymy się do maksimów miesiąca, nowy tydzień będzie zapowiadał się niezwykle ciekawie, z perspektywą wybicia na nowe szczyty.

lotos

Zobacz także: DM BOŚ wydał rekomendację dla PGNiG, Lotosu i Orlenutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here