Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Lotos – w piątek pojawił się mały pin bar w górnej części strefy wsparcia 27,80 – 28,30 zł. Dodatkowo jest to dolna krawędź kanału wzrostowego. Korekta osiągnęła już zasięg największej w panującym trendzie, a po mocnych spadkach być może tworzy się formacja podwójnego dna. Ciekawie i pozytywnie wygląda także analiza wolumenu. Obroty spadały w czasie ostatnich spadkowych dni, a w piątek były najwyższe w całym tygodniu. Generalnie wolałbym aby pin bar był trochę niżej, aby fałszywie naruszał strefę wsparcia ale pod względem technicznym wszystko się zgadza. Mamy przede wszystkim silne wsparcie, na które cena reagowała już kilkukrotnie. Spróbujemy dokonać zakupu z celem przy luce spadkowej z 24 sierpnia i linią obrony pod pierwszym dołkiem potencjalnego podwójnego dna.
Kupno: 28,96 zł   SL: 28,29 zł   TP: 30,97 zł  –  RR 1:3

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos

PKN Orlen – trzy ostatnie świece tworzą nieidealną ale jednak, formację gwiazdy porannej. Generalnie lubię wszystko upraszczać, więc dla mniej jest to popytowy pin bar D4 (złożony z 4 ostatnich świec). Podobny pin bar powstał na wykresie tygodniowym. Możliwe, że bronione jest wsparcie przy okrągłym poziomie 70 zł. W tym miejscu przebiega także około 9 miesięczna linia trendu wzrostowego, która była dotychczas bardzo dokładnie respektowana. Wydaje się, że jeżeli trend ma być kontynuowany to po tak dużej korekcie powinno przyjść pewne odreagowanie np. do luki z 24 sierpnia. Spróbujemy zagrać właśnie z takim celem. W obu zagraniach miałem pewne obawy o otwarcie w Chinach, te jednak wypada dość neutralnie tzn. bez luki spadkowej. Mimo nieciekawej sytuacji na szerokich rynkach, pojawiły się dobre sygnały, które powinniśmy wykorzystać aby na koniec roku mieć wiarygodne informacje co do skuteczności takiego podejścia.
Kupno: 72,50 zł   SL: 69,24 zł   TP: 82,28 zł  –  RR 1:3

orlen

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin informacje | dax30 | notowanie ropy | gpw pgnig | kurs euro w czasie rzeczywistym | pkn orlen gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here