Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Lotos – po wybiciu linii trendu kurs wyraźnie rośnie. Najbliższy opór to okolice 29 zł. Jeżeli doszłoby to wybicia to pojawiłaby się szansa aby dokonać zagrania. Kolejny opór to rejon 31 zł. Są to dwa czytelne poziomy i wydaje się, że jeżeli dojdzie do wybicia i pojawi się sygnał kupna, prawdopodobnie dołączymy do trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos

PKN Orlen – wczorajsza sesja zakończyła się popytowym pin barem, choć na dość niskich obrotach, tak samo zresztą jak na całym rynku. Możliwe jednak, że świeca ta sygnalizuje obronę wsparcia w rejonie 70 zł. Chętnie zagrałbym ten sygnał z celem przy poprzednich szczytach czyli 74 zł. Nie mogę jednak tego zrobić, gdyż nie pozwala na to filtr, który stosujemy od początku roku. Filtr to dwie średnie EMA10 i SMA25 dla indeksu czyli WIG20. Jeżeli są one ułożone negatywnie tzn. pokazują trend spadkowy to możemy dokonać tylko 1 stratnej transakcji w miesiącu, a taką stratę już zanotowaliśmy w kwietniu. Na razie stoję więc z boku i będę obserwował, jakiekolwiek transakcje na spółkach z WIG20 będziemy mogli dokonać dopiero w maju czyli już niebawem.

orlen

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 zł

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar usd kurs | lotos akcję | dax index | wartość dolara | notowania dow jones na żywo | notowania bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here