Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas wczorajszej sesji doszło do zamknięcie drugiej transakcji dokonanej w tym roku. Mowa o spółce Trakcja, na której po 7 dniach oczekiwania osiągnęliśmy zysk trzykrotnie przewyższający poniesione ryzyko. Była to dopiero druga transakcja w tym roku, gdyż rynek nie jest zbyt łaskawy dla inwestorów, kilka potencjalnych transakcji zostało także odrzuconych przez filtry jakie stosujemy od początku roku. Wynik portfela jest obecnie na małym plusie, wynosi +2 zarobione jednostki kapitału.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfelKruk – zgodnie z tym co pisałem wczoraj, będę teraz bardzo uważnie śledził notowania. Doszło bowiem do silnego wybicia oporu w rejonie 170 zł, a to powinno otwierać drogę przynajmniej na poprzedni szczyt, a być może nawet wyżej, gdyż mamy trend wzrostowy. Oczekuję teraz na korekcyjne cofnięcie do 170 – 172 zł i spróbuję je wykorzystać.

kruk

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here