Naga MarketsKruk – spółka pokazała w miniony piątek ostateczne wyniki za 2019 rok. W tym okresie Kruk wypracował około 277 mln zł zysku netto co oznacza 16% spadek rok do roku. Jednocześnie spółka osiągnęła w ubiegłym roku rekordowe spłaty z portfeli własnych oraz rekordową EBITDA gotówkową. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,25 mld zł wobec 1,16 mld zł rok wcześniej. Zdaniem spółki rok 2019 był niesprzyjający i na jego tle osiągnięty wynik trzeba uznać za bardzo solidny.

Plany na przyszłość nie ulegają jednak zmianie – „…chcę, aby Kruk był firmą rosnącą, z intencją dzielenia się zyskami z akcjonariuszami. Kruk, będąc spółką giełdową, urósł już od 2011 roku ponad 4 razy na zysku netto i wypłacił 262 mln zł dywidendy” – dodał prezes, cytowany w komunikacie. Na wykresie mamy oczywiście spadki wywołane wirusową paniką. Wcześniej kurs urósł o blisko 50%, teraz zbliżamy się prawdopodobnie do dołka z października przy 120 zł.

kruk

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here