Naga MarketsKGHM – notowania spółki świetnie sobie radzą od początku października, na co duży wpływ mają również zyskujące w tym czasie notowania miedzi. W tym okresie kurs spółki podskoczył o ponad 30%. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że cena względnie porusza się w pewnym zakresie wpisującym się w kanał spadkowy. Obecna zwyżka miałaby więc jeszcze przestrzeń do kontynuowania wzrostu przynajmniej do poziomu poprzedniego szczytu w rejonie 106 zł. Wczoraj dla szerszej publiczności ujawniono najnowszy raport DM mBanku. W rekomendacji z 8 listopada, analitycy zalecili trzymanie akcji (wcześniejsze zalecenie – akumuluj) oraz pozostawili cenę docelową na tym samym poziomie czyli 96,13 zł.

Zdaniem analityków, wzrost notowań miedzi był spowodowany zamieszaniem w Chile, co jednak nie specjalnie przekłada się na spadek wydobycia w tym kraju. To może szybko ostudzić zapał kupujących surowiec. Z drugiej strony, warto przypomnieć, że poprawiła się nieco retoryka w wojnie handlowej USA-Chiny, co z kolei może podtrzymywać dobre nastroje na notowaniach surowców. W raporcie analitycy zwracają uwagę na mocy spadek cen molibdenu. Ich zdaniem przełoży się to na spadek przychodów ze sprzedaży tego metalu w 2020 roku do 276 mln zł z 612 mln zł obecnie.

kghm


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here