Naga MarketsKGHM – notowania spółki świetnie sobie radzą od początku października, na co duży wpływ mają również zyskujące w tym czasie notowania miedzi. W tym okresie kurs spółki podskoczył o ponad 30%. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że cena względnie porusza się w pewnym zakresie wpisującym się w kanał spadkowy. Obecna zwyżka miałaby więc jeszcze przestrzeń do kontynuowania wzrostu przynajmniej do poziomu poprzedniego szczytu w rejonie 106 zł. Wczoraj dla szerszej publiczności ujawniono najnowszy raport DM mBanku. W rekomendacji z 8 listopada, analitycy zalecili trzymanie akcji (wcześniejsze zalecenie – akumuluj) oraz pozostawili cenę docelową na tym samym poziomie czyli 96,13 zł.

Zdaniem analityków, wzrost notowań miedzi był spowodowany zamieszaniem w Chile, co jednak nie specjalnie przekłada się na spadek wydobycia w tym kraju. To może szybko ostudzić zapał kupujących surowiec. Z drugiej strony, warto przypomnieć, że poprawiła się nieco retoryka w wojnie handlowej USA-Chiny, co z kolei może podtrzymywać dobre nastroje na notowaniach surowców. W raporcie analitycy zwracają uwagę na mocy spadek cen molibdenu. Ich zdaniem przełoży się to na spadek przychodów ze sprzedaży tego metalu w 2020 roku do 276 mln zł z 612 mln zł obecnie.

kghm


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here